Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kontak Besonderhede

ADRES
353 Deystraat,
Nieuw Muckleneuk
(oorkant Anton v Wouw Laerskool)

POSADRES
Posbus 2492
Brooklyn Square
0075

EREDIENSTE SONDAE

Klassieke diens:  09:00
Kindergroepe*
 09:15
Aanddiens:*  18:00
Tienergroepe en Belydenisklas:*
Net na aanddiens
 
*Slegs in skoolkwartaal  

KERKKANTOOR
353 Deystraat
Nieuw Muckleneuk
ngkwater@yebo.co.za
012 460 3913

PERSONEEL
Leraars

André van Niekerk
Rotsvygielaan 295
La Montagne
072 317 0408

Bernice Serfontein
083 417 5133

Gemeente organiseerder
Hannatjie Venter
ngkwateradmin@yebo.co.za
082 811 5997

Sekretaresse
Estelle van der Vyver
ngkwater@yebo.co.za
Tel: 012 460 3913
078 194 0220

Orrelis
Betsie Schaap

082 774 9376

Koster
Jabu Mtau

064 700 7004

Kerkraad voorsitter
Stephan Barac
082 554 8941

Onder-voorsitter
Maarten van Hoven
083 412 7885

Gemeentebrief: 31 Julie 2020

Liewe Lidmaat

GEDAGTE VIR DIE WEEK


 

When This is Over

When this is over,
may we never again
take for granted
A handshake with a stranger
Full shelves at the store
Conversations with neighbors
A crowded theater
Friday night out
The taste of communion
A routine checkup
The school rush each morning
Coffee with a friend
The stadium roaring
Each deep breath
A boring Tuesday
Life itself.

When this ends
may we find
that we have become
more like the people
we wanted to be
we were called to be
we hoped to be
and may we stay
that way — better
for each other
because of the worst.

Laura Kelly Fanucci

 

DIT IS NOU DIE 126 STE DAG VAN INPERKING. DIE VIRUS VERSPREI NOU IN ONS PROVINSIE VINNIG EN LONGINFEKSIES VOLG. WEES ASSEBLIEF BUITENGEWOON VERSIGTIG, VERMY OM UIT TE GAAN EN VERMINDER JOU KONTAK MET ANDER OPTIMAAL…

 • Bel leraars vir gesels of hulp met aankope, huisarts toe gaan, ens.

 

BOODSKAPPE SONDAG 2 AUGUSTUS 2020

Sondag 2 Augustus 2020 se boodskap onder leiding van ds. Bernice is op Youtube beskikbaar. Klik hier https://youtu.be/Vac1YTb1J-s vir Youtube of besoek ons webblad www.waterkloofkerk.co.za. en kyk onder liturgie.  Ons stuur ook ’n SMS met die skakel aan op Sondagoggend.  Baie dankie aan Johan, Estelle, Betsie, Lize, Landi en Cora-Mari vir die musiek, saamstel en uitstuur van die boodskap.

“Tot ons weer kan dans.” Skriflesing: Jeremia 33:10-11.

 

VERLOF

 • André is met verlof vanaf 18 Julie tot en met 3 Augustus 2020. Skakel vir ds. Bernice indien u ’n leraar in hierdie tyd benodig.
 • Bernice is met verlof vanaf 3 Augustus tot 10 Augustus 2020. Skakel vir ds. André indien u ’n leraar in hierdie tyd benodig.

 

GESPREKKE MET ONS JONGMENSE

Volg die skakel na die geanimeerde kortfilm getiteld – La Luna. Klik hier vir die skakel https://www.youtube.com/watch?v=vbuq7w3ZDUQ

’n Inspirerende kortverhaal van ’n jong seun wat sy unieke menswees ontdek terwyl sy nuuskierigheid en sin vir verwondering hom lei om vreugde in die klein dingetjies te vind.

Kyk dit gerus saam met jou tiener en gesels saam. Bernice stuur Sondag ’n kort boodskap (saam met die video) oor die onderskeie Watsappgroepe aan ons jongmense. Kontak asb. vir Bernice Indien u tiener nie op die Watsapp-jaargroep is nie.

COVID-19 HULPFONDS

Baie dankie vir die bydraes wat u sover gemaak het. Dit maak ‘n reuse verskil in baie se lewens! Betalings is reeds aan toepaslike projekte, instansies of individue betaal om onmiddellike nood te verlig.

 

Dagbestuur het goedgekeur dat ons ook fondse beskikbaar stel waar gemeentelede a.g.v. die gevolge van die Covid-pandemie nie in staat is om voedsel aan te skaf nie. Ons wil u graag uitnooi om die kerkkantoor of enige van die leraars te kontak as u persoonlik of weet van gemeentelede wat in so ‘n situasie verkeer. Ons sal dan aan u ‘n koepon beskikbaar stel by een van die supermarkte om die nodige voorrade aan te skaf.

  

Hoe kan u bydra:

Deur ‘n inbetaling in die Gemeente se bankrekening te maak d.m.v. ‘n elektroniese oorbetaling (EFT).  Merk u betaling Covid-19 Hulpfonds.

U kan ook van SnapScan gebruik maak (met laasgenoemde moet u asb. ‘n e-pos of ‘n sms of ‘n stemboodskap aan die Kerkkantoor stuur met die detail sodat ons dit in die Covid-19 Hulpfonds kan toewys).

 

Hoeveel kan u bydra:

U kan enige bedrag bydra. Elke bietjie help.

 

DAGSTUKKIES

Ons stuur Maandagmiddag die week se dagstukkie vir almal op ons lys. Indien jy dit nie gebruik nie laat weet asb. vir Estelle. Gee asb. terugvoer hoe u dit ervaar. Dit sal die skrywer kan help.

 

LIEF EN LEED

Verjaarsdae Sondag 2 Augustus: Mila Coetzee (Victoriast); Helé Groenewald (Albertst);  Ané Raats (Wynandskraalst); Carina Steenekamp (Plainst).

 

Ongesteld: Mietze Dill (tuis); Helen Olckers (Lucky Bean Crescent); Johan en Ina Nell (Argo Place); Blackie Swart (Oostvallei); Ida Janse van Vuuren (beter na beroerte in Brooklyn Care, Charles Bramleystraat); André van Niekerk se ma van De Meerpaal in Equestria en positief getoets vir Covid-19; Koos en Retha du Toit se dogter Charlene, wat ’n verpleegkundige is, het positief getoets.  Ons dink aan hulle;  Ditha Nel se kinders en kleinkinders wat wat grens aan haar in hulle familiehuis bly, is in selfkwarantyn na kontak met ’n positiewe familielied.

 

Meegevoel aan Wilhelm Jordaan en familie met die afsterwe van Jackie wat van 1963 tot nou lid van die gemeente was, is verlede week oorlede na ‘n kort siekbed. Sy was getroud met Wilhelm Jordaan wat sedert 1970 lid van die gemeente is. Ons dink aan die gesin: Wilhelm, hul vier kinders en agt kleinkinders.  ’n Dankdiens vir haar lewe is op Vrydag 24 Julie in ons erediensruimte gehou.

 

Ons dink aan lidmate en hulle families/ naastes wat positief getoets is vir Covid-19. Ons het tans meer lidmate wat Covid-19 positief is en ook ‘n paar wat in kwarantyn is en wag vir uitslae. Laat weet ons asseblief hoe dit gaan. Indien u die uitslag heimlik wil hou, is dit reg by ons en sal ons dit respekteer. Indien ons dit kan vermeld bv in hierdie weeklikse nuusbrief, sal dit help om die onnodige stigma van die infeksie af te breek.

 

KERMIS 2020

 • Die Kerkraad is besig om idees in te win oor hoe ons die Kermis van 2020 kan aanbied. Ons wil graag gemeentelede uitnooi om enige gedagte of idee rondom hoe ons die Kermis kan aanbied aan Estelle te stuur by This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

 • Skenkings van wildsvleis kan nou reeds gedoen word. Enige ongebruikte wildsvleis en bene kan ook geskenk word.

 

WEES ASSEBLIEF VERSIGTIG.

MET DIE AANBREEK VAN FASE 3 IS DAAR ‘N NUWE VLAAG VAN MISDAAD. DALK WORD DIT IN ONS BUURT VOORAFGEGAAN DEUR TWEE MANS WAT FOTO’S/ VIDEO’S VAN HUISE NEEM. HOU DEURE GESLUIT EN INDIEN JY ‘N BEHEERKNOPPIE HET, BY JOU. MOET ASSEBLIEF NIE DAPPER WEES EN JOU VERSET NIE. MOENIE NA HULLE KYK NIE.

BEHOEFTIGE KINDERS EN GESINNE

Daar is ’n klompie kinders en gesinne wat afhanklik is van Laerskool Anton van Wouw vir kos en basiese behoeftes. Charmaine Krüger, het die nood geïdentifiseer en poog om in hierdie tyd daardie 12 gesinne te voorsien van basiese kos, behoeftes en die nodige medisyne en aanvullings. Indien u ’n bydrae kan lewer, kontak gerus vir Charmaine by This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. of 082 631 3664.

 

KERKRAADS- EN DAGBESTUUR SE BEROEP:

 

 • Persone ouer as 60 jaar en alle persone met een of ander liggaamlike swakheid word deur medici en ander viruskenners gewaarsku om hulleself so veel as moontlik eenkant te hou.

 

 • Ons is egter almal sosiale wesens en kan nouliks onbepaald geïsoleerd van mekaar lewe sonder om angs en ander soort kwale op te doen. Vir die volgende weke moet ons egter probeer tuisbly. Bel asseblief gereeld mense – ook die dominees as jy wil. Indien jy ander mense wel moes sien: onthou om jou hande te was en nie aan jou gesig of aan oppervlaktes soos toonbanke te vat nie!

 

 • Versorg jouself /julleself fisies goed:

- voedingsryke kos wat jy stadig en bewustelik eet;

- genoeg vloeistof veral water;

- genoeg Vitamiene C en D asook genoeg zinkaanvulling;

- versigtig vir te veel alkohol (aan die hande en in die kele!) en pille;

- haal gereeld diep en stadig asem, nog beter: blaas ‘n ballon stadig halfpad op

- spoel jou neus met ‘n ligte soutoplossing in warm water en gorrel ook jou keel daarmee;

- sit daagliks indien die weer dit toelaat met oop arms en bene ‘n uur of twee in die son;

- doen ligte strekoefeninge;

- laat jou kos aflewer (sien hieronder).

 

 • Wees ook psigies waaksamer as voorheen deur bv.:

- by ‘n dagritme te hou;

- elke dag ‘n lysie van dit waaroor jy bly is, te maak;

- na goeie musiek te luister;

- geselsprogramme van bv. RSG in die agtergrond te hê;

- iets soos ‘n potplant te versorg of om water vir tuinvoëls te gee;

- ander mense gereeld te bel;

- nie die aandnuus te luister nie;

- gereeld briewe/e-posse of dagboek te skrywe.

 

Beide dié fisiese- én psigiese versorging maak ons immuunstelsel sterker.

 

 • Moet asseblief nie huiwer om ons leraars te bel en oor enigiets met hulle te gesels of selfs ‘n afspraak te maak nie. Ons lewe immers in buitengewone tye en ons lewens is drasties ontwrig. Ons hoef nie ‘n masker van dapperheid of “Ek is reg” as mens nie is nie op te sit nie!

 

 • Ons nooi almal om waar hulle is elke dag om 12:00 – wanneer ons kerkklokke lui – ’n paar oomblikke voor die Here stil te word en vir wysheid, moed en die leiers van die regering, maatskappye, onderwys, mediese personeel en hulporganisasies te bid.

 

 • Spesiale geleenthede, soos begrafnisse sal steeds in oorleg met die Leraars en Dagbestuur bespreek kan word.

 

 • Die kerkkantoor en ander fasiliteite bly ongelukkig gesluit. Estelle en Hannatjie is egter beskikbaar soos volg:
 • Estelle 078 194 0220 of This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Hannatjie 082 811 5997 of This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (Huis Piek is in kwarantyn geplaas. Hannetjie kan tans nie by kerk wees nie. Alle gebruikers van die terrein behalwe die wiskunde-klasse kan tans nie die fasiliteite benut nie om ons skoonmakers veilig te hou. Skakel André indien jy iets benodig. Hy en Jabu kan help)

 

 • Die leraars is beskikbaar soos volg:

          - Ds. André 072 317 0408 of This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  (is vanaf 18 Julie tot 3 Augustus met verlof, skakel ds. Bernice)

          - Ds. Bernice 083 417 5133 of This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Die leraars kan lidmate met enige sake en mits alle veiligheidmaatreëls getrou nagekom word, per afspraak by die kerkkantoor ontvang. Indien u angs ervaar, neerslagtig raak of nie kan slaap nie kontak asseblief ‘n sielkundige of maak dadelik ‘n afspraak om met een van ons te gesels.

 

 • Ons kan ook steeds reël dat u die gemeentetuin en in besonder die herinneringsmuur in veiligheid kan besoek.

 

 • Kontaknommers vir Kerkraad verteenwoordigers

- Stephan Barac (Voorsitter Kerkraad) 082 554 8941

- Maarten van Hoven (Ondervoorsitter Kerkraad) 083 412 7885.

 

KOSAFLEWERING

Vir diegene wat verkies om koswinkels in hierdie tye te vermy en eerder aflewerings tuis te kry, kontak gerus Fresh Start Produce.

 

Hulle lewer suiwelprodukte, brood, vrugte, groente en ander noodsaaklikhede op bestelling af. Ons area se afleweringsdag is op ‘n Donderdag. Bestellings moet teen omtrent Dinsdag geplaas word daarvoor. Gratis aflewering vir bestellings oor R250, andersins R70 afleweringsfooi.

 

Besoek gerus hulle webtuiste vir meer inligting.  Klik hier vir die webtuiste of kontak hulle by selfoonnommer 082 215 7267 vir ’n bestelling.

 

DANKOFFERS EN BYDRAES

Alhoewel ons tog sekere besparings kan bewerkstellig gaan die meeste van die gemeente se normale maandelikse uitgawes steeds voort.

Die werklikheid is egter dat ons reeds sedert einde Maart die erediens dankoffers verbeur het. Ons jaarlikse wynveiling wat beplan was vir 5 Junie is ook gekanselleer (of hopelik net uitgestel) wat tot gevolg het dat ons ‘n begrote R140 000 inkomste in Junie ook verbeur het. Dit beteken dat ons binnekort finansiële tekorte kan begin ervaar.

 

Dagbestuur wil dus ‘n beroep doen dat u asseblief, sover dit moontlik is, moet voortgaan om maandelikse bydraes en erediens offergawes per EFT, Snapscan of debietorders te maak en om te oorweeg om u bydraes te verhoog waar moontlik.  Dankie vir u voortgesette bydraes enbaie dankie ook vir diegene wat hulle bydraes verhoog het. Ons waardeer dit baie!

Gemeente se bankbesonderhede:

NG Kerk Waterkloof

ABSA Brooklyn Mall Takkode 33-53-45

Lopende rekening 1500 580 077

 

KOMMUNIKASIE

 • Kyk asseblief gereeld na jou foon (SMS`e), jou epos en ook die webblad (http://www.waterkloofkerk.co.za/)
 • Alle nuus, opdaterings en reëlings sal op hierdie platforms gedeel word.

 

SNAPSCAN

   

Ons beskik oor SnapScan.  U kan die toepassing op u selfoon aflaai en dan u offergawes of maandelikse bydraes met SnapScan aan die gemeente oordra. U kan ook allerlei ander betalings (bv. winkels en markte) so kontantloos en veiliger doen.

 

DEBIETORDER

Indien u graag u dankoffer per debietorder aan die kerk wil gee of wil verhoog, klik hier vir ‘’n debietordervorm.

 

Besoek gerus hulle webtuiste vir meer inligting –  https://freshstarthome.co.za/home/

Of kontak hulle by selfoonnommer 082 215 7267 vir ’’n bestelling.

 

SPESIALE UITGAWE: E-KOERANT (KERKBODE)

Die webskakel hieronder neem jou na die “e-koerant”. Dit wil sê die digitale weergawe van die gedrukte koerant. Klik hier en lees: https://kerkbode.christians.co.za/e-koerant/

 

LIG TYDSKRIF

A.g.v. die inperking kan die LiG tydskrif nie gedruk en afgelewer word nie.  Indien u belangstel om die LiG tydskrif te lees kan u hier klik www.lig.co.za om die LiG te lees.

 

IETS VIR DIE NATUURLIEFHEBBERS

Gedurende die afsonderingtydperk bied die Kruger Nasionale Park twee wildritte om 05:00 - 08:30 en 15:30 - 18:30 op YouTube aan.  Kliek hier  https://www.youtube.com/channel/UCV6HJBZD_hZcIX9JVJ3dCXQ/videos?app=desktop om saam op die wildritte te gaan.

 

HELP ONS OM AL ONS MENSE TE BEREIK

Stuur asseblief (a) name van lidmate wat ongesteld is OF HULP VAN ENIGE AARD BENODIG; (b) kommentaar oor hierdie brief en (c) e-posadresse (bv. u man/ vrou/kind/lidmaat oorsee) waarheen ons die brief kan stuur. U kan hierop net “reply”.

 

Bel asb. enigiemand wat alleen is in hierdie tyd.

 

Leef veilig en gelukkig. Ons wen die angs en vrees deur moed en daad – Estelle van der Vyver

 

 

 

 

Spesiale Geleenthede

Spesiale geleenthede

COVID-19 HULPFONDS Baie dankie vir die  bydraes wat u sover gemaak het. Ons het al R80 000, 00+ ontvang. Dit maak ‘n...

Read more

Hierdie week se Gemeentebrief

Gemeentebrief

Gemeentebrief: 31 Julie 2020 Liewe Lidmaat GEDAGTE VIR DIE WEEK   When This is Over When this is over, may we never again take for...

Read more

Hierdie week se Bulletin

Hierdie week se Liturgie

Liturgie

Sondag 2 Augustus 2020 erediens.

Read more

Boodskappe en bybelstudies

Boodskappe en bybelstudies

Om met die here se seën te lewe 11 Augustus 2019 Misterie van die koninkryk 21 Julie 2019 Om met God te...

Read more

Dankoffermaand

Dankoffermaand

Dankoffermaandbrief Debietorder

Read more